W minionym tygodniu hala MOSiR w Zielonej Górze była gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie. Najlepszymi singlistami do 18. roku życia w naszym kraju okazali się Weronika Ewald i Martyn Pawelski.

Ewald przez turniejową drabinkę przeszła bez straty seta – jedynie w półfinale ze swoją deblową partnerką Xenią Lipiec pierwszą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść po tie-breaku. W finale 15-letnia Ewald pokonała Zuzannę Frankowską 6:4, 6:3. W deblu ze wspomnianą Lipiec również dotarła do decydującego meczu, tam jednak musiały uznać wyższość Darii Górskiej i Magdaleny Świerczyńskiej, które zwyciężyły 6:2, 6:4.

W rywalizacji chłopców Martyn Pawelski w finale wygrał z klubowym kolegą Ewald z Gdańskiej Akademii Tenisowej, Filipem Pieczonką 6:3, 6:3. W deblu Pieczonka wraz z Olafem Pieczkowskim sięgnęli po złoty medal. Rozstawieni z nr 2 wicemistrzowie olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Baku z 2019 roku pokonali turniejową “jedynkę”, Maksa Kaśnikowskiego i Aleksandra Orłowskiego 7:6 (2), 4:6, 10:7. Warto też dodać, że srebrni medaliści w singlu również rozstawieni byli z najwyższymi numerami – obaj odpadli w półfinałach.

PEŁNE WYNIKI HPMJ