W czwartek, 12 stycznia w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku Biało-Czerwoni zmierzą się w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy z Danią. Wstęp na to spotkanie jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

Po piątkowej porażce z Portugalią (1:3), rozgrywanym w fantastycznej atmosferze w Poznaniu, naszych pingpongistów czeka tym razem spotkanie z Duńczykami.

Polacy i Duńczycy niedawno rywalizowali w Drużynowych Mistrzostwach Świata w chińskim Chengdu. Biało-Czerwoni w składzie (Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Artur Grela) pokonali Anglię i Australię i zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Na zakończenie grupowych zmagań przegrali ze Szwecją, a fazie pucharowej z Koreą Południową. Dania w składzie (Anders Lind, Tobias Rasmussen, Thor Christensen) wygrała z Portugalią, a uległa Brazylii i Słowacji prze co nie wyszli oni z grupy. Przypomnijmy że na ostatnich Drużynowych Mistrzostwach Europy rozegranych w rumuńskim Cluj-Napoce, męska reprezentacja Danii sięgnęła po brązowy medal.

Sytuacja w grupie

Jutrzejszy mecz pomiędzy Polakami, a Duńczykami zadecyduje o tym która drużyna odniesie swoje pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy. Na tą chwilę na prowadzeniu są Portugalczycy, którzy oprócz zwycięstwa w Poznaniu zanotowali cenną wyjazdową wygraną w Roskilde nad Duńczykami 3:0. Przypomnijmy że do wrześniowych mistrzostw Europy awans uzyskają po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Sytuacja kadrowa

Prawdopodobnie bez Samuela Kulczyckiego zagra reprezentacja Polski w meczu z Danią. “Niestety, Samuel ma pozytywny wynik testu na koronawirusa i prawdopodobnie musi pauzować” – mówi Tomasz Krzeszewski, trener naszej kadry narodowej.

Polacy obecnie trenują w Gdańsku przed czwartkowym spotkaniem z Danią. Jak na razie nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie występu Macieja Kubika. Ze względów zdrowotnych nie zagrał on na inaugurację eliminacji z Portugalią. Pewni występu powinni być natomiast Miłosz Redzimski i Artur Grela. Nie wiadomo jeszcze kto dołączy do pozostałej dwójki.

Duńczycy w porównaniu do ubiegłorocznych mistrzostw Świata w meczu z Portugalczykami zagrali bez Thora Christensena. W jakim składzie zagrają więc w Gdańsku? Tego na tą chwilę nie wiemy.

Transmisja

Spotkanie reprezentacji Polski z Danią w ramach eliminacji mistrzostw Europy pokaże Telewizja Polska. Rozpoczęcie transmisji na żywo w czwartek 12 stycznia o godzinie 16:25.