Olimpijski turniej singla wchodzi w decydującą fazę. Ku rozczarowaniu Niemców, tylko dwoje ich reprezentantów zakwalifikowało się do czołowych ósemek zmagań mężczyzn i kobiet. Bohaterem wtorku okazał się Słoweniec.

Darko Jorgić do tej pory nie brylował na wielkich arenach – zdobywał medale w zawodach niższej rangi tudzież imprezach młodzieżowych czy drużynowych. We wtorek sprawił jednak dużą niespodziankę, eliminując najpierw Brytyjczyka Liama Pitchforda, a natęspnie faworyta gospodarzy, rozstawionego z 3. Tomokazu Harimoto. Spośród kandydatów do medalu odpadł również Timo Boll, w 1/8 finału ulegając 1:4 Jeoungowi Young-sikowi. Niespodziewanie z turnieju odpadł też Mattias Falck – wicemistrz świata z Budapesztu z 2019 roku w 1/16 finału przegrał z Omarem Assarem. Egipcjanin swoją podróż przez turniejową drabinkę kontynuował pokonując reprezentanta Chińskiego Tajpej i w ćwierćfinale powalczy z legendarnym Ma Longiem. Pozostałe pary tworzą Young i Fan Zhendong, Jorgić i Lin Yun-ju oraz Hugo Calderano i Dimitrij Ovtcharov.

U pań również nasi zachodni sąsiedzi doznali niemiłego rozczarowania – Petrissa Solja w 1/16 finału przegrała z Kanadyjką Mo Zhang. Prawdziwy pogrom faworytek nastąpił z kolei w drugiej ćwiartce drabinki, gdzie w 1/16 finału odpadły Bernadette Szőcs i Cheng I-ching. W starciu ich pogromczyń Yu Mengyu okazała się lepsza od przebijającej się przez preliminacje Ju Liu z USA. Singapurkę czeka teraz ćwierćfinał z Kasumi Ishikawą, natomiast w pozostałych meczach o awans do strefy medalowej Chen Meng zagra z Doo Hoi Kem, Mima Ito z Jeon Ji-hee, a jedyna reprezentantka Starego Kontynentu, Han Yang z Sun Yingshą.

PEŁNE WYNIKI CZWARTEGO DNIA RYWALIZACJI W TENISIE STOŁOWYM NA IO W TOKIO