Niewiele emocji przysporzyła polskim kibicom Natalia Partyka pierwszego dnia igrzysk w Tokio. Nasza zawodniczka gładko rozprawiła się w pierwszej rundzie z Michelle Bromley.

Dostatecznym opisem spotkania, które rozegrano ok. 8:00 rano czasu polskiego będzie wynik – 4:0 (11-3, 11-5, 11-5, 11-7). Na naszą multimistrzynię paraolimpijską, wciąż liczącą na udany start także w rywalizacji olimpijskiej, czekała Egipcjanka Dina Ashref. Ten mecz drugiej rundy rozegrany zostanie już w niedzielę, ok. godz. 7:00 czasu polskiego, a zwyciężczyni w kolejnej rundzie zmierzy się z Britt Eerland.

Rywalkę w drugiej rundzie poznała też druga nasza singlistka – Li Qian. Fani “Małej” już w środku nocy mogli interesować się meczem rundy preliminacyjnej pomiędzy Jian Fang Lay i Danielą Fonsecą, wygranym bez straty seta przez Australijkę. Lay w sesji wieczornej zmierzyła się z Deborą Vivarelli, oddając tylko jednego seta Włoszce. To właśnie reprezentantka Australii będzie rywalką Li Qian w niedzielnym meczu 2. rundy.

Rywalizację rozpoczęli dziś także singliści – wygrane zanotowali m.in. dobrze znani z LOTTO Superligi Kou Lei i Panagiotis Gionis, natomiast Pavel Širůček nie przystąpił do olimpijskich zmagań z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Z kolei w 1/8 finału mikstów obserwowaliśmy pięć zwycięstw Azjatów (porażkę odnieśli jedynie Hindusi, którzy mierzyli się z duetem z Chińskiego Tajpej), zaś spośród duetów europejskich awans do ćwierćfinałów uzyskali Francuzi Lebesson/Yuan (4:0 z Australijczykami), Rumuni Ionescu/Szőcs (4:1 ze Słowakami) oraz Niemcy Franziska/Solja (4:0 z Kubańczykami).

PEŁNE WYNIKI PIERWSZEGO DNIA RYWALIZACJI W TENISIE STOŁOWYM NA IO W TOKIO