Pierwsza konkurencja mistrzostw Europy w tenisie stołowym została rozstrzygnięta. W pozostałych kciuki trzymamy już tylko za dwoje Biało-Czerwonych.

Złoto w turnieju mikstów wywalczyli Dang Qui i Nina Mittelham – reprezentanci Niemiec pokonali w finale bez straty seta Ľubomíra Pišteja i Barborę Balážovą. Na najniższym stopniu podium stanęły duety z Francji – Simon Gauzy i Prithika Pavade oraz Emmanuel Lebesson i Jia Nan Yuan.

Z turniejem deblistek pożegnały się siostry Węgrzyn, przegrywając 0:3 z reprezentantkami Francji Stéphanie Loeuillette i Jia Nan Yuan. Także Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zakończyli swój udział w rywalizacji par męskich, nie zdobywając seta przeciwko Portugalczykom Tiago Apolonii i João Monteiro. W grze o medale wciąż jest Jakub Dyjas, który wraz z Cédriciem Nuytinckiem pokonał Czechów Pavla Širůčka i Tomáša Polanskiego 3:1. W ćwierćfinale polsko-belgijski debel zagra z Rosjanami Kiryłem Skaczkowem i Władimirem Sidorienko.

Zakończyły się też dla nas emocje w singlu mężczyzn – Samuel Kulczycki przegrał 2:4 z Robertem Gardosem z Austrii, a Jakub Dyjas uległ 1:4 Portugalczykowi Marcosowi Freitasowi. Naszą jedynaczką w grze pojedynczej jest zatem Natalia Bajor, która po wygranej 4:1 z Haną Matelovą zmierzy się w 1/8 finału z jedną z faworytek turnieju, Petrissą Solją.

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW EUROPY W WARSZAWIE