Czwartek był pierwszym dniem turnieju głównego singlistów i deblistów na mistrzostwach Europy w Warszawie. W grze pozostało troje naszych zawodników w grze pojedynczej oraz trzy pary. Z walki odpadł natomiast nasz mikst.

Natalia Partyka i Jakub Dyjas udanie rozpoczęli trzeci dzień zmagań na Torwarze – pokonali 3:1 Christinę i Antona Källbergów ze Szwecji. Niestety, w ćwierćfinale pomimo prowadzenia 2:0 ulegli 2:3 Francuzom Jia Nan Yuan i Emannuelowi Lebessonowi. Partyka nie miała też szczęścia w singlu, gdzie uległa Rumunce Adinie Diaconu 1:4, atakże w deblu, gdzie wraz z Natalią Bajor przegrała 1:3 z Holenderką Britt Eerland i Węgierką Georginą Pótą. Bez straty seta z kolei 1/16 finału przeszły siostry Węgrzyn, pokonując Karolínę Mynářovą i Zdenę Blaškovą.

Emocje czekają nas też w turnieju deblowym mężczyzn – do 1/8 finału awansowali Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, pokonując chorwacko-angielski duet Filip Zeljko/Samuel Walker 3:0. Tak samo wysoko wygrał Jakub Dyjas w parze z Cédriciem Nuytinckiem – polsko-belgijska para wyeliminowała z turnieju Francuzów Cana Akkuzu i Andreę Landrieu. Marek Badowski i Robin Devos, ulegli natomiast 1:3 João Geraldo i Diogo Carvalho.

Badowskiego nie zobaczymy też już w singlu, gdzie przegrał z reprezentantem Austrii Andreasem Levenko 3:4. Siedmiosetowe boje – ale wygrane – stoczyli także Samuel Kulczycki i Jakub Dyjas. Ten pierwszy pokonał Rosjanina Kiryła Skaczkowa, ten drugi rodaka swojego deblowego partnera, Martina Allegro. W siedmiu setach awans do 1/16 finału zapewniła sobie też Natalia Bajor, która mierzyła się z Greczynką Aikaterini Toliou. Z turniejem, oprócz wspominanej Partyki, pożegnały się natomiast Katarzyna Grzybowska-Franc (1:4 z Sarą De Nutte z Luksemburga) oraz Katarzyna Węgrzyn (1:4 z Niemką Xiaoną Shan).

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW EUROPY W WARSZAWIE