Drugiego dnia mistrzostw Europy w tenisie stołowym poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia kwalifikacji. Nie wszystkie były miłe dla reprezentantów Polski.

W męskim singlu Maciej Kubik rozegrał dwa mecze barażowe – po pokonaniu Davida Serdaroglu z Austrii bez straty seta przegrał 0:3 z Ioannisem Sgouropoulosem i to Grek awansował do głównej drabinki turniejowej. Lepiej wyglądała postawa naszych pań – Katarzyna Węgrzyn wygrała 3:0 z Chorwatką Haną Arapović, zwyciężając grupę 9, podobnie jak Katarzyna Grzybowska-Franc w grupie 19, której zmagania zakończyła trzysetową wygraną z Alexandrą Chiriacovą z Mołdawii.

Z kolei Anna Węgrzyn gładko pokonując Alinę Jagnenkovą z Estonii zajęła miejsce drugie w grupie 14, ale w barażu uległa szykującej się do startu na igrzyskach w Tokio Francuzce Prithice Pavade. Deblowe kwalifikacje przeszedł za to Marek Badowski, który w duecie z Robinem Devosem wygrał 3:2 zacięty mecz z Litwinami Udrą i Žeimysem.

W środę rozegrano też już pierwsze mecze głównej drabinki miksta – Natalia Partyka i Jakub Dyjas wygrali z Czechami Lubomírem Jančaříkiem i Haną Matelovą 3:1, awansując do 1/8 finału, gdzie spotkają się z rodzeństwem Källbergów ze Szwecji. W czwartek czekają nas też emocje związane z pozostałymi konkurencjami.

PLAN GIER POLAKÓW W CZWARTEK

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW EUROPY W WARSZAWIE