W Huelvie odbył się zaliczany do BWF World Tour turniej rangi Super 300 Spain Masters. W aż czterech konkurencjach triumfowali reprezentanci Indonezji.

Indonezyjczycy znaleźli się w finale wszystkich pięciu kategorii, a w męskim deblu jeszcze przed ostatnim dniem imprezy mogli cieszyć się z wygranej – ostatecznie bratobójczy pojedynek zakończył się wygraną duetu Kusumawardana/Rambitan, którzy pokonali parę Gutama/Isfahani 2:1. Pozostałe dwie finałowe pary ich rodaków również stanęły na najwyższym podium – dwukrotnie o wyższości Indonezyjczyków przekonała się Amalie Magelund, najpierw w parze z Freją Ravn przegrała finał kobiecego debla z Yulfirą Barkah i Febby Valencią Dwijayanti Gani, a na koniec dnia z Niclasem Noehrem z mikstem Pitha Haningytas Mentari/Rinov Rivaldi.

Indonezyjczyków nie udało się powstrzymać też w żeńskim singlu – konkurencji, po której wiele obiecywali sobie gospodarze. Ostatecznie jednak Caroliny Marín, której imię nosi badmintonowy obiekt w jej rodzinnej Huelvie, nie zobaczyliśmy na starcie, podobnie jak rozstawionej z dwójką Liny Kjaersfeldt. Do finału dotarła za to turniejowa “trójka” – Line Christophersen uległa jednak w dwóch setach Putri Kusumie Wardani. Honor Europy uratował Francuz Toma Junior Popov – triumfator zawodów w Orleanie okazał się najlepszy też w Huelvie, pokonując w finale Cicho Aurę Dwi Wardoyo 21:15, 21:17.

W Spain Masters udział wzięła jedna Polka – Jordan Hart. Była reprezentantka Walii już w pierwszej rundzie przegrała jednak z rozstawioną z numerem szóstym Julie Dawall Jakobsen. Naszych badmintonistów oglądaliśmy także w turniejach International Series w Portugalii i w Słowenii. Lepiej Biało-Czerwonym poszło dwa tygodnie wcześniej w Caldas da Rainha – w zawodach rangi International Series do ćwierćfinału męskiego singla doszedł Michał Rogalski, natomiast Wiktoria Dąbczyńska zmagania zakończyła na 1/8 finału.

W Mariborze Zuzanna Jankowska przegrała w pierwszej, a Anastasia Khomich w drugiej rundzie singla. W deblu natomiast walkowerem wygrały mecz pierwszej rundy, w drugiej ulegając Isabelli Nielsen i Marie Louise Steffensen. Nasz drugi żeński duet, Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak, w pierwszej rundzie miały wolny los, w drugiej zaś przegrały z indonezyjską parą Rismawardani/Taisir. Bez zwycięstwa z Mariboru wyjechali też Mateusz Danielak, debliści Maciej Matusz i Wiktor Trecki. Nasi debliści przegrali też mecze miksta – Trecki w parze z Kwaśnik ulegli Serbom Sarze Lončar i Andirji Doderowi, a Matusz i Marczak Malezyjczykom Wong/Tan. Do drugiej rundy doszli Paweł Śmiłkowski i Wiktoria Adamek, również jednak zatrzymani przez reprezentantów Malezji, Ee Wei Toh i Hon Jian Choonga.

PEŁNE WYNIKI SPAIN MASTERS 2021
PEŁNE WYNIKI PORTUGAL INTERNATIONAL 2021
PEŁNE WYNIKI SLOVENIA INTERNATIONAL 2021