Turniej Polish Open w Gnieźnie był jednym z trzech badmintonowych rozegranych w minionym tygodniu. Najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów uzyskał nasz żeński debel, który zajął drugie miejsce.

Zuzanna Jankowska i Anastasia Khomich po drodze do finału pokonały rozstawione z czwórką Czeszki Bášovą i Fuchsovą oraz Estonki Marran i Rüütel. Ostatecznie Polki musiały jednak uznać wyższość Turczynek, Bengisu Erçetin i Nazlıcan İnci – mistrzyń Europy juniorek z 2018 roku. Blisko finałów byli też nasi debliści – Miłosz Bochat i Adam Cwalina oraz Robert Cybulski i Przemysław Szydłowki odpadli jednak w półfinale po porażkach z parami z Malezji. Na najwyższym stopniu podium stanęli ostatecznie Man Wei Chon i Tee Kai Wun, którzy w zaciętym, trzysetowym pojedynku pokonali Chan Yee Juna i Chia Weijiego.

Do ich rodaków trafiły też najwyższe laury w rywalizacji mikstów oraz singlistów – Choong Hon Jian i Toh Ee Wei w półfinale wyeliminowali z turnieju Miłosza Bochata i Wiktorię Adamek, a w finale pokonali Szwajcarów Nicolasa A. Müllera i Ronję Stern, natomiast Ng Tze Yong zwyciężył z Hiszpanem Pablo Abiánem. Listę zwycięzców uzupełniła Kristin Kuuba – Estonka w finale zmagań singlistek wygrała z Hinduską Tanyą Hemanth.

Oprócz zawodów International Challenge w Gnieźnie rozegrane zostały jeszcze dwa turnieje. W Orleanie w imprezie rangi Super 100 startowała nieco mocniejsza stawka – pomimo wycofania się m.in. trzech najwyżej rozstawionych męskich debli i aż siedmiu z ośmiu rozstawionych mikstów. Singlowe zwycięstwa odnieśli Francuz Toma Junior Popov, członek tegorocznej drużyny wicemistrzów Europy drużyn mieszanych i Tajlandka Busanan Ongbamrungphan, młodzieżowa mistrzyni olimpijska z Nankinu z 2014 roku. Najlepszymi deblami byli Ben Lane i Sean Vendy wśród panów oraz Jongkolphan Kititharakul i Rawinda Prajongjai wśród pań, zaś mikstowy pojedynek dwóch par z Danii wygrali Mathias Christiansen i Alexandra Boeje. W turnieju Santo Domingo Open, mającym najniższą rangę International Series, startowali wyłącznie przedstawiciele Ameryki Łacińskiej, a dominowali reprezentanci Gwatemali i Meksyku.

PEŁNE WYNIKI POLISH OPEN
PEŁNE WYNIKI ORLÉANS MASTERS
PEŁNE WYNIKI SANTO DOMINGO OPEN